skendehupl
Košík je prázdny

FAQ

Časté otázky a odpovede                       

 

1. Ako si môžem športové oblečenie FIXGEAR objednať a kúpiť?

Najjednoduchšia a najrýchlejšia cesta je on-line priamo cez náš e-shop. V prípade, že si neviete rady, alebo sa vyskytne technický problém, Vaše objednávky radi vybavíme aj formou e-mailu alebo telefonicky. Kontaktné informácie nájdete v sekcií kontakty.

2. Kedy mám nárok na dopravu zadarmo?

Prepravné a balné za Vás zaplatíme za nasledovných podmienok:

a) ak hodnota Vašej objednávky po odpočítaní všetkých zliav je vyššia ako 55€ a adresa doručenia je v Slovenskej republike. Viac sa dozviete vo Všeobecných obchodných podmienkach.

b) ak hodnota Vašej objednávky po odpočítaní všetkých zliav je vyššia ako 55€ a adresa doručenia je v Českej republike. Viac sa dozviete vo Všeobecných obchodných podmienkach.

3. Ako sa dá zaplatiť za objednaný tovar? 

a) Jednorazovým prevodom z účtu spotrebiteľa na účet predávajúceho.

Slovenská republika na účet VÚB banka, a.s.

Číslo účtu: 3104355459/0200

IBAN: SK05 0200 0000 0031 0435 5459

SWIFT: SUBASKBX

Variabilný symbol: je číslo Vašej objednávky

Česká republika na účet FIO banka, a.s.

Číslo účtu: 2900590826/2010

IBAN: CZ20 2010 0000 0029 0059 0826

SWIFT: FIOBCZPP

Variabilný symbol: je číslo Vašej objednávky

b) Uhradením dobierky pri prevzatí tovaru. Túto možnosť ponúkame len pre tovar doručovaný v rámci Slovenskej republiky a Českej republiky prostredníctvom spoločnosti DHL parcel Slovensko a Slovenskej pošty. Pri preprave cez DHL parcel Slovensko je možné dobierku uhradiť aj platobnou kartou priamo pri doručení V mene € v Slovenskej republike a v mene CZK v Českej republike.

c) On-line prostredníctvom platobnej brány GOPAY alebo platobného systému PAYPAL.

4. Kde sa vyrába športové oblečenie FIXGEAR a aká je história značky FIXGEAR?

Všetky naše originálne výrobky sú vyrábané v Južnej Kórei spoločnosťou FG Creative Co, Ltd.. FG Creative Co, Ltd začala svoju činnosť v roku 2005 ako H3Sports Co, Ltd. Bola to spoločnosť špecializujúca sa na cyklistické oblečenie. V roku 2007 vznikla značka FIXGEAR a zároveň sa zahájila aj výroba cyklistického oblečenia pod touto značkou. V roku 2009 sa výroba rozšírila o výrobu kompresného oblečenia. V roku 2010 spoločnosť začala svoje high-tech športové oblečenie vyrábať s unikátnym a nezameniteľným dizajnom. Dnes je FIXGEAR globálnou značkou, ktorej športové oblečenie poznajú tisíce spokojných zákazníkov po celom svete. 

5. Sú na trhu aj falzifikáty (tzv. FAKE) športového oblečenia FIXGEAR? 

Všetky naše originálne výrobky sú vyrábané v Južnej Korei spoločnosťou FG Creative Co, Ltd. a musia byť označené nasledovným textom MADE IN KOREA. Musíme Vás však informovať, že prostredníctvom internetu sú bohužiaľ po celom svete ponúkané falošné produkty (FAKE), často vyrobené a ponúkané z Číny. Prosíme Vás o kúpu našich originálnych výrobkov, aby ste si omylom neobjednali nevyhovujúce a potenciálne toxické falošné výrobky.

6. Čo je kompresné oblečenia a na čo je to dobré?

Princíp kompresného oblečenia je jednoduchý. Kompresné oblečenie na určité časti ľudského tela pôsobí správnym a vyváženým tlakom, dochádza k povzbudeniu činnosti krvného obehu, vďaka tomu sa do namáhaných svalov dostáva viacej kyslíku a rýchlejšie sa odplavuje metabolický odpad.  Kompresní prádlo urýchľuje tzv. žilný návrat (návrat odkysličenej krvi z periférie späť k srdcu), okysličenie svalov a celkovo zefektívňuje srdečné funkcie, čo má veľmi pozitívny vplyv na podávané športové výkony. Poskytuje podporu namáhaním svalom, vďaka čomu pomáha telu bojovať s únavou, zlepšuje výkonnosť, rýchlosť a následnú regeneráciu. Pri používaní kompresného oblečenia pocítite zlepšenie svalovej koordinácie a zníženie potréningových bolestí svalov. Kompresné oblečenie pomáha svalom a zároveň neobmedzuje v pohybe, vďaka čomu sa minimalizuje riziko zranenia.  

7. Ako si vybrať správnu veľkosť kompresného oblečenia?

Vhodne zvolená veľkosť je dôležitou podmienkou správneho fungovania, pokiaľ by bola kompresia príliš silná, môžete zabrániť správnej činnosti krvného obehu, naopak pri nízkej kompresií nedosiahnete požadovaný výsledok. Kompresné oblečenie má tesne obopínať telo, čím poskytne oporu kľúčovým svalovým skupinám, to zníži vibrácie a napomôže k udržaniu svalov v správnej pozícií. Pri výbere veľkosti použite naše tabuľky veľkostí.

Ak ste na tomto mieste nenašli odpoveď na Vašu otázku, prosím zašlite Vašu otázku na e-mail: info@fixgear.sk, určite Vám v krátkej dobe odpovieme.

 

TELEFONICKÉ OBJEDNÁVKY

Pondelok - Piatok od 8:00 - 16:00

DARČEKOVÉ POUKAZY

DARČEK PRE RODINU A PRIATEĽOV

DOPRAVA ZDARMA

Pri nákupe nad 55€

KEEP IN TOUCH